Laura Lech

Taniec daje mi pewną radość w życiu. Kiedy tańczę, jestem po prostu szczęśliwa,  bo kocham muzykęmówi Laura Lach, tancerka, specjalizująca się w tańcu nowoczesnym.

ODKRYWANIE PASJI

Kiedy miałam 2 lata, Dziadek często puszczał piosenki i kazał mi tańczyć. Co ciekawe –  ja nie za bardzo chciałam wtedy tańczyć i Dziadek wtedy mówił, że „ona do tańca będzie jak ojciec”.  Dodam tylko, że mój Tata nie za bardzo lubi tańczyć. W wieku około sześciu lat mama zapisała jednak mnie na pierwsze zajęcia, gdzie tańczyłam w zespole dla dzieci razem z moimi przyjaciółkami , jeździłyśmy na różne występy. Tańczę więc dzięki Mamie, ale przez ten czas miałam wsparcie nie tylko rodziców, ale i mojej kuzynki (i jednocześnie przyjaciółki) oraz chłopaka.

JAKIE CECHY ROZWIJA TANIEC?

Pewność siebie. Taniec, szczególnie przed lustrem sprawia, że uczymy się własnego ciała, możemy obserwować jego reakcje.

SPOSÓB REALIZACJI TANECZNEJ PASJI

Aktualnie zrezygnowałam z tańca w grupie, tańczę sama dla siebie, czasami daje zajęcia okazjonalnie dla młodszych osób, Niestety przyplątała mi się kontuzja kolana, która uniemożliwiła regularne treningi. Wiązały się one ze zbytnim przemęczeniem i  obciążeniem moich kolan.

CZY WARTO DZIELIĆ SIĘ PASJĄ?

Lubię dzielić się swoją pasją, opowiadać o niej, bo taniec jest niesamowitym sportem. Choć często niedocenianym. Niektórzy, nie wiem dlaczego, nie uznają go za sport A przecież taniec towarzyski wymaga ogromnej kondycji fizycznej, my tancerze jesteśmy niemal jak sprinterzy. Podczas każdego występu musimy dawać z siebie sto procent. Tak więc zdecydowanie zależy mi na tym, aby zarażać swoją pasją.